EXIT POLL-i: Ekrem Hyseni e fiton Podujevën

19:17 | 14 Nëntor 2021

Ekrem Hyseni i Lidhjes Demokratike të Kosovës e ka fituar Podujevën.

Ky EXIT-POLL-it  i realizuar nga Tomor Qela dhe të prezantuar në Klan Kosova.

Ekrem Hyseni i LDK-së ka marrë 54.28%, derisa kundërkandidati i tij, Shpejtim Bulliqi nga Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 45.72%./arbresh.info/