Google ADS

5 mijë euro gjobë per Rektorin Zejnullahu

15:32 | 27 Shkurt 2015

Organi Shqyrtues i Prokurimit ka gjobitur me 15 mijë euro Universitetin e Prishtinë.

Burime të Indeksonline brenda rektoratit bëjnë të ditur se 10 mijë euro gjobë janë dhënë nga OSHP për Universitetin e Prtishtinës dhe 5 mijë euro dënim janë dhëne për kreun e këtij universiteti, rektorin Ramdan Zenjullahu.

Sipas kwtyre burimeve UP kohë më parë ka vendosur që ta anulojë tenderin për tenderin për ndërtimin e dekanatit të Fakultetit të Mjekësisë.

OSHP ka vlerësuar se anulimi i tenderit është i kundërligjshëm duke sugjeruar UP-në që të korrigjojë dhe plotësojë lëndën e këtij tenderi, gjë që nuk ishte zbatuar.

Shpërndaje në rrjete sociale