Ministrja e Arsimit takohet me kryetarin e ASHAK-së, kërkon bashkëpunim dhe përkrahje

16:00 | 2 Prill 2021

Ministrja e Arsimit, Shkencës Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka zhvilluar një takim me kryetarin e Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Kosoves, z.Mehmet Kraja si dhe me anëtarët e kryesisë së ASHAK-së.

Ministrja Nagavci ka kërkuar bashkëpunim dhe përkrahje në funksion të ngritjes së cilësisë në sektorin e arsimit.

Po ashtu, Nagavci ka premtuar se kjo Akademi do ta ketë mbështetjen e plotë të Ministrisë së Arsimit, për të gjitha çështjet që ndërlidhen me sektorin e arsimit./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara