​Aeroporti i Prishtinës me linjë të re me Suedinë

21:10 | 25 Prill 2021

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuar se është hapur linja e re me Suedinë.

Kjo linjë do fillojë nga 12 qershori i këtij viti.

“Linjë e re me Suedinë

Duke filluar nga 12 Qershor 2021, udhëtarëve tanë iu ofrohet edhe linja e re nga ANP ‘Adem Jashari’ dhe Aeroporti Växjö Småland me operatorin GP Aviation. Kjo linjë ka paraparë fluturimet e saj dy herë në javë , të enjten dhe të dielen dhe me kërkesa të mjaftueshme do të vazhdoj gjatë tërë vitit”.

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara