Google ADS

Momenti qesharak kur dy labradorë kapen në kamera duke vjedhur bukë në një pompë benzini

18:27 | 24 Maj 2024
.

Një video qesharake po qarkullon në rrjete sociale dhe tregon dy qenë të racës labradorë duke hyrë në një pompë benzini dhe duke “vjedhur” bukë nga rafti.

Bëhet e ditur se dyshja e qenve është kapur nga kamera duke shëtitur në Leintwardine, Herefordshire të Anglisë, pa pronarin e tyre.

Nga pamjet, ata shihen duke marrë bukë, përpara se të pengohen nga stafi i Garage Griffiths, përcjell Telegrafi.

Pasi u kapën në flagrancë, punonjësit e dyqanit shpejt bashkuan qentë me pronarin e tyre të ligjshëm.

“Kjo ndodhi rreth orës 07:30 të mëngjesit dhe ne nuk e vumë re në fillim. Vetëm kur njëri prej tyre erdhi duke vrapuar me një copë bukë në gojë, menduam se çfarë po ndodh këtu”, tha menaxheri i dyqanit, Alan Link.

Ai tha me shaka: “Unë ju thashë të merrnin një shishe verë, e jo një copë bukë”.

Për të zbuluar se kujt i përkasin qentë, dyqani apeloi në rrjete sociale.

“A ka humbur dikush dy labradorë të zinj? Nëse po, ne i kemi”, thuhej në apel.