Google ADS

Moderatorja libaneze mahniti botën! Ja pse (VIDEO)

00:30 | 9 Mars 2015

 

Rima Karaki, moderatore në televizionin libanez “Al Xhadid”, është bërë heroinë e vërtetë në internet. Asaj, në transmetim të drejtpërdrejt, bashkëbiseduesi i tha që ta mbyllte, mirëpo ajo nuk lejoj një sjellje të tillë.

Rima intervistonte Hanie al-Sebin lidhur me krishterët që po i bashkohen ISIS-it në Lindjen e Afërt. Mirëpo, kur ndërhyri gjatë një përgjigje të tejzgjatur për këtë precedent historik, ai reagoi keq dhe ashpër.

“Me dëgjoni, mos më ndërpritni. Ju përgjigjen ashtu siç unë dua… çfarë sjellje është kjo”, ka thënë al-Seba, transmeton Indeksonline.

“Në rregull, por mos më fyeni, në këtë studio unë e udhëheqë emisionin”, i është përgjigjur moderatorja.

“A e përfundove? Mbylle, dua të flasë”, ia ka kthyer asaj bashkëbiseduesi. Pas kësaj, Rima kërkoi në studion që ta ndërpresë video-intervistën.

Moderatorja e ka përfunduar bisedën duke thënë se ndërmjet bashkëbiseduesve ose ekziston respekti ose intervista përmbyllet. /I.O

Shpërndaje në rrjete sociale