Fakte interesante dhe të frikshme rreth Charles Manson

19:26 | 20 Nëntor 2017

Fakte interesante dhe të frikshme rreth Charles Manson

Një nga çështjet më të çuditshme dhe më enigmatike që vazhdojë ta çudis botën është edhe ajo e Charles Manson, transmeton arbresh.info.

Ai kishte krijuar një kult dhe kishte arritur t’i bindte ndjekësit e tij që t’i kryejnë 6 vrasje.

E ashtuquajtura “Familja Manson” ishte e përfshirë në orgji në grup dhe përdorim të drogës.

  1. Charles Manson, drejtpërdrejt, nuk e kishte vrarë askënd.
  2. Ndjekësit e tij vrisnin me paramendim
  3. Motoja e tyre ishte e motivuar nga një këngë The Beatles
  4. Ai ishte këngëtar para se të ishte drejtues i kultit.
  5. Kjo është çështja më e famshme kriminale

/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale