Google ADS

Coca-Cola Zero hiqet nga tregu

16:08 | 19 Korrik 2018
Arbresh.info

Coca-Cola Zero do të hiqet nga 1 gushti, përkundër rezistencës nga australianët për të bërë ndryshimin me produktin më të ri pa sheqer.

Drejtori i marketingut të Coca-Cola Australia konfirmoi sot që Coke Zero do të zëvendësohet me Coke No Sugar dhe se australianët e kishin pranuar pijen e re, transmeton portali arbresh.info.

Ani pse Coke pa sheqer është lansuar në qershor 2017 në Australi, shitësit ishin të ngadalshëm sa i përket kalimit nga Coke Zero.

Më parë këtë vit Woolworths i tha neëw.com.au se dëshironte të vazhdonte stokun Coke Zero “për shkak të kërkesës së klientit”.

Por duket se australianët më në fund kanë pranuar Coke No Sugar, e cila është zhvilluar për të shijuar më shumë si Coca-Cola klasike, por pa sheqer./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale