Femra që ka ngrënë vetëm banane për 17 ditë? (FOTO)

16:08 | 6 Mars 2015

Kur Yulia Tarbath vendosi qe ka nevoje per ti dhene nje fillim te ri shendetit te saj, ajo shkoi ne ishullin e babaneve. Sidocofte, ishulli nuk ishte ai qe te gjithe e imaxhinojne te kete hotele me pese yje, sherbim 24 ore apo mbremje rinore, por ky ishull eshte krejte e kunderta, ” Banana Island” eshte nje term qe perdoret shpesh per te shpjeguar konsumimin e vetem nje fruti, dhe jo ushqimeve tjera. Per nje kohe te caktuar apo te themi me termin “Kohezgjatja e paramenduar” per konsumimin e atille. Poashtu e njohur si “Mono-fruiting” e perdorur nga shume metoda te detoksimit shendetesor per nje shendet me te mire.

Tarbath, ishe koshiente qe dixhestioni eshte me i mire dhe large nga cdo komplikim. Ne fakt, ajo nuk perjetoi asnje detoksim te simptomeve! Bananet, te cilet jane te pasura me fiber ( nje banane ka 12% e FDA qe rekomandohet ne konsumim ditore, me vlere prej 25 kalorive), dhe jane te njohur per digjestion duke rregulluar elektrolitet dhe toksinet e shperlarjes nga trupi i njeriut.

E dyta, ajo se cfar thote eshte se edhe ndjere shume e qete dhe paqesore, dhe me shume kreative duke shijuar dijeten e saj me vetem bananet. Une kam perjetuar nje lloj fokusi te madh mendor.

Shpërndaje në rrjete sociale