Vasfije Krasniqi gjen mbështetje nga deputetët, në thirrjen për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale

11:22 | 19 Tetor 2021

Vasfije Krasniqi gjen mbështetje nga deputetët, në thirrjen për drejtësi për viktimat e dhunës seksuale.

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi ka paraqitur para kolegëve të saj deputet fleta të bardha me mbishkrimin e iniciativës “rallyforherjustice”, iniciativë kjo që kërkon drejtësi për dhunimet seksuale gjatë luftërave në Kosovë, Bosnje e Hercegovinë dhe Kroaci./arbresh.info/

 

 

Lajmet më të lexuara