Ky pjepër kushton midis 125-200 dollarëve amerikanë

11:59 | 16 Korrik 2021

Pjepër Yubari King

Restorantet zakonisht përdorin pjepër për të mbushur me lehtësi pjatat e mëngjesit. Pjepri Yubari King, i cili vjen nga ishulli japonez i Hokkaido, është një përjashtim.

Zakonisht shitet për midis 125 dollarë amerikanë dhe 200 dollarë amerikanë.

Çmimi buron nga puna që fermerët duhet të bëjnë për rritjen e tyre.

Fermerët mund të rritin vetëm një pjepër për hardhi, ata duhet të masazhohen çdo ditë për të përqendruar aromën, dhe ata duhet të mbështillen me kujdes për t’i mbrojtur ata nga ditët shumë me diell./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara