Google ADS

Venezuela arreston ish bosët e naftës

22:52 | 30 Nëntor 2017

Ushtria e Venezuelës ka arrestuar ish-ministrin e naftës dhe ish-shefin e kompanisë shtetërore të naftës, pasi të dy burrat u shkarkuan si pjesë e një goditje “kundër korrupsionit”.

Prokurori i Përgjithshëm Tarek William Saab tha para gazetarëve se operacioni ushtarak çoi në arrestimet e Eulogio del Pino dhe Nelson Martinez, shkruan AFP, transmeton portali arbresh.info

Të dy ish zyrtarët janë arrestuar në agim në shtëpitë e tyre, katër ditë pasi u shkarkuan nga detyra nga Presidenti Nicolas Maduro./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale