Vdes miliarderi David Rockefeller

16:26 | 20 Mars 2017

David Rockefeller ka vdekur në moshën 101 vjeçare.

Ai kishte lindur ne New York me 12 qeshor 1915. Që nga viti 2004 ai ishte patriark i familjes dhe ishte anëtari më i vjetër i familjes Rockefeller që ende jetonte, transmeton arbesh.info.

David ishte një bankar dhe filantrop i njohur botërisht.

Frase Seitel, zëdhënës i familjes, ka konfirmuar se ai vdiq nga ndalja konxhestive e zemrës në gjumë në shtëpinë e tij në Pocantico Hills./Arbresh.info

 

Shpërndaje në rrjete sociale