Vazhdon rritja e numrit të të infektuarve në SHBA, regjistrohen së paku 417 mijë viktima

14:58 | 24 Janar 2021

Sipas të dhënave të publikuara nga Universiteti i Johns Hopkins, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë regjistruar 24,991,748 raste të konfirmuara me koronavirus dhe së paku 417,399 persona kanë humbur jetën pas infektimit me COVID-19.

Arbresh.info transmeton se brenda 24 orëve janë shënuar 169,935 raste të reja dhe 3,292 viktima të reja me koronavirus.

SHBA-të kanë blerë së paku 41,411,550 doza të vaksinës kundër koronavirusit dhe kanë vaksinuar 20,537,990 pacient, shkruan CNN./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara