Google ADS

Vazhdojnë të ndihen tërmete në Turqi, banorët në panik

12:14 | 23 Mars 2023

Pavarësisht se kanë kaluar 40 ditë nga tërmeti i madh i 6 shkurtit, që i mori jetë mbi 50 mijë personave, pasgoditjet në Turqi po vazhdojnë me intensitet të lartë.

Sipas faqes EMSC termeti i fundit ishte me magnitudë 4.9, ku ndodhi në orën 09;19.

Raportohet se një tërmet me magnitudë 4.3 ka ndodhur në orën 08:45 në lagjen qendrore “Onikisubat” të Kahramanmaraş.

Ndërkohë, një tjetër tërmet me magnitudë 3.5 dhe 3.9 ballë ka ndodhur në Hataya në orën 08:21 në lagjen “Alacakaya” të Elazigut.

Lëkundjet kanë shkaktuar panik te banorët e zonës, megjithatë aktualisht nuk raportohen për dëme në njerëz apo materiale./A2cnn/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale