Turqi: Përleshje në parlament, 5 deputet të lënduar

13:37 | 18 Shkurt 2015

Ankara, Turqi: Disa deputet dhe mediat turke raportojnë se 5 deputet janë lënduar nga një përleshje që ndodhi sot në parlamentin turk, përleshje ku u përdorën karrige, gota, madje edhe çekani që përdoret nga kryetari i parlamentit.

Përleshja filloi gjatë seancës me dyer të mbyllura që po mbahej sot, pasi që deputetët e opozitës tentuan që të pengonin mbajtjen e seancës në të cilën parlamenti pritej që ti jepte policisë turke kompetenca më të mëdha.

Dy deputet përfunduan në spital, ndërsa tre të tjerët e morën ndihmën e parë brenda në parlament.

Shpërndaje në rrjete sociale