Tragjedi në Zvicër: Babai vret fëmijën e vet 4-vjeçar, më pas bën vetëvrasje

08:44 | 29 Mars 2022

Policia ka gjetur të hënën të vdekur një fëmijë katërvjeçar dhe babain e tij (46) në Avully, në kantonin e Gjenevës.

Policia Kantonale konsideron se bëhet fjalë për një tragjedi familjare, transmeton albinfo.ch.

Siç njofton Policia e Kantonit të Gjenevës të hënën pasdite, tragjedia kishte ndodhur herët në mëngjes, shkruan 20minuten.ch. Sipas informacioneve të deritanishme, një baba (46) ka qëlluar në banesën e tij fëmijën e tij katërvjeçar dhe më pas veten.

Policia për momentin nuk ofron informacione më të hollësishme. Hetimet udhëhiqen nga prokurori publik Walther Cimino.

Shpërndaje në rrjete sociale