Statistikat e frikshme nga Kroacia, 3.327 raste të reja me COVID-19 si dhe 92 tjerë të vdekur

14:16 | 16 Dhjetor 2020

Në 24 orët e fundit në Kroaci janë regjistruar 3.327 raste të reja me COVID-19, derisa i numri i atyre që kanë humbur jetën nga infeksioni ka shkuar në 92.

Ministri kroat i Punëve të Brendshme, Davor Bozhinoviq, ka paralajmëruar masa të reja që do të fillojnë të aplikohen nga e hëna, transmeton Telegrafi.

E Ministri i Shëndetësisë, Vili Berosh, pret se numri i të vdekurve do të fillojë të bie gjatë tri javëve të ardhshme.

Berosh gjatë një konference për media, se 68 për qind e pacientëve që kanë humbur jetën ishin në respiratorë.

Lajmet më të lexuara