Google ADS

Shpërthim afër Shtëpisë së Bardhë

20:29 | 7 Mars 2015

Në afërsi të Shtëpisë së Bardhë në Uashington, ndodhi një shpërthim në kohën kur Presidenti amerikan Barak Obama dhe familja e tij po merrnin një helikopter që të largoheshin nga rezidenca.

Ata menjëherë alarmuan forcat e sigurisë, të cilat kërkuan nga gazetarët që të mbeten në dhomën e shtypit.

Njësia e Shërbimit Sekret K9 ekzaminuan automjete në vendet te cilat kufizohet Shtëpisa e Bardhë, raportoi zëdhënësi i shërbimeve Brian Leary përmes një e-maili.

Ndërkohë, Shërbimi zjarrfikësve të Uashingtonit ka raportuar se ne rrugen North-West (në lindje  të Shtëpisë së Bardhë) që një kioske u përfshi nga flaka, dhe se si u shua zjarri.

Gazetarët të cilët u mblodhën për të parë presidentin Obama dhe gruan e tij në festimin e 50 vjetorit të marshimit historik në Selma, Alabama, pas shpërthimit u vendosën në dhomën informuese, dhe hyrjet e Shtëpisë së Bardhë u mbyllën./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale