Shefi i Twitterit: Ndalimi i Trump i drejtë, por i rrezikshëm

12:11 | 14 Janar 2021

Shefi i Twitterit, Jack Dorsey ka thënë se ndalimi i presidentit Donald Trump ishte gjëja e duhur për të bërë.

Megjithatë, ai shprehu pikëllim në ato që e përshkroi si rrethana të jashtëzakonshme që e lidhin pezullimin e përhershëm të Trumpit, transmeton portali arbresh.info

Ai gjithashtu tha se ndalimi ishte pjesërisht dështim i Twitterit, që nuk kishte bërë mjaftueshëm për të nxitur bisedë të shëndoshë në platformat e saj.

Twitter është lavdëruar dhe kritikuar për ngrirjen e llogarisë së Trump./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara