SHBA: Aeroplani del nga pista si pasojë e motit të keq (Foto)

19:26 | 5 Mars 2015

Një aeroplan në SHBA ka rrëshqitur nga pista e fluturimit si pasojë e motit të përkeqësuar.

Fatmirësisht të gjithë pasagjerët janë nxjerrur shëndoshë e mirë nga aeroplani, raporton CNN.

Sipas Shërbimit Meterologjik të shtetit në SHBA, koha kur nodhi incidenti kishte shumë borë dhe ngrica të shumta në pistë, si pasojë e të cilave edhe ndodhi incidenti.

Fluturimi zbarkoi në Laguardi pasi fluturonte nga Atlanta.

Shpërndaje në rrjete sociale