Peskov: Putin ka shtyrë vizitën në Kazakistan, por jo për shkak të sëmundjes

19:24 | 11 Mars 2015

Vizita e presidentit rus në Kazakistan është shtyrë për disa ditë, zëdhënës i tij e ka mohuar lajmin sot se rruga ishte shtyrë për shkak se Vladimir Putin nuk është i shëndetshëm dhe nuk ndihet mirë.

“Presidenti është mjaft mirë”, tha Dimitri Peskov  për Associated Press, duke shtuar se Putin do të vizitojë kryeqytetin Astana të Kazakistanit pas disa ditëve.

Më parë, një zyrtar i paidentifikuar i qeverisë së Kazakistanit tha për Reuters se Putin ka shtyrë për nesër vizitën e planifikuar në Kazakistan për shkak të sëmundjes.

Peshkov tha se vizita u shty me marrëveshje të përbashkët./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale