Meksika shënon rekord të rasteve dhe viktimave me COVID-19

08:29 | 22 Janar 2021

Meksika raporton rekord të ri të rasteve me koronavirus.

Brenda 24 orëve janë shënuar 22,339 raste të reja dhe 1,803 viktima të reja, shkruan AP, transmeton arbresh.info

Qyteti i Meksikës është epiqendra e pandemisë dhe spitalet janë duke punuar me 89% të kapacietit të tyre./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara