Google ADS

Luanët shqyejnë buallin, turistët filmojnë gjithçka

15:56 | 25 Tetor 2018
Arbresh.info

Një grup turistësh të tmerruar dëshmuan sesi një tufë luanësh të uritësh vranë egërsisht një buall.

Në një video të realizuar në Parkun Kombëtar të Kruger në Afrikën e Jugut, shihen 7 mace të mëdha që i vërsulen buallit, që rënkonte dhe tentonte të arratisej.

Ai përdor brirët e tij në përpjekje për të trembur grabitqarët.

Por pa sukses, luanët fituan betejën.

Turistët filmuan momentin ndërsa qëndronin në makinë.

Shpërndaje në rrjete sociale