Google ADS

Klinton: Publikoni email-at

21:50 | 5 Mars 2015

Ish-sekretarja e Shtetit Hillary Clinton, e cila u vu në qendër të kritikave për përdorimin e emalit të saj personal për çështje zyrtare gjatë periudhës kur ishte në post, thotë se i ka kërkuar Departamentit të Shtetit t’i publikojë emailet e saj.

 

Zonja Clinton shkruante mbrëmë në twitter se do që emailet e saj të bëhen publike dhe të shqyrtohen nga Deparatmenti i Shtetit, sa më shpejt që të jetë e mundur.

 

Ajo e theu heshtjen për këtë çështje, pasi u bë e njohur nga gazeta

the  The New York Times, që shkruante se zonja Clinton mund të ketë shkelur ligjet federale, që kërkojnë arkivimin e dokumenteve zyrtare të qeverisë./VOA

 

Shpërndaje në rrjete sociale