Kievi lehtëson orën policore

12:06 | 28 Mars 2022

Kryebashkiaku i Kievit, Vitali Klitschko njoftoi të hënën një lehtësim të lehtë të shtetrrethimit në kryeqytetin ukrainas.

Në një postim në llogarinë e tij në Facebook, Klitschko tha: “Miq! Informacion i rëndësishëm! Orari i shtetit po ndryshon në Kiev dhe rajon, shkruan CNN.

“Nga sot, 28 Mars, shtetrrethimi do të fillojë një orë më vonë dhe do të përfundojë një orë më herët. Dhe do të zgjasë nga ora 21:00 (21:00 lokale) deri në 6:00 të mëngjesit.”

Autoritetet lokale njoftuan më parë se shkollimi në kryeqytet do të rifillonte në një format online të hënën. Klitschko gjithashtu anuloi një plan për një shtetrrethim të zgjatur gjatë fundjavës./arbresh.info/

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale