Katastrofë në Sierra Leone, mbi 450 të vdekur

07:42 | 19 Gusht 2017

Më shumë se 450 persona kanë vdekur dhe 600 të tjerë konsiderohen të zhdukur në vërshimet katastrofale që kanë goditur Sierra Leonen, njoftuan sot zyrtarët e Kryqit të Kuq.

Sipas grupit humanitar “Save the children”, në mesin e viktimave janë të paktën edhe 122 fëmijë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara