Kamioni përplaset me qëllim në ndërtesën e Fox News

15:31 | 5 Shtator 2018

Një person ka përplasur qëllimisht kamionin e tij me ndërtesën e e Fox 4 News në Dallas.

Ai prapa la një paketë të dyshimtë, duke bërë që të paraqitet skuadra e bombave në vendngjarje, transmeton portali arbresh.info.

Fotot nga vendi i ngjarjes tregojnë se kamioni Dodge Ram u përplas në muret e xhamit të zyrës dhe i dyshuari u ndal dhe u arrestua nga policia.

Sipas kanalit, njeriu kishte dalë nga kamioni dhe filloi të bërtasë pas përplasjes në ndërtesë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara