Google ADS

Incident në shtëpinë e bardhë

08:34 | 12 Mars 2015

Shërbimi Sekret amerikan po heton pretendimet se dy agjentët, të cilët kishin dalur në një mbledhi (party), me makinë fluturuan në portat e Shtëpisë së Bardhë, sipas mediave amerikane.

Nëse konfirmohet se agjentët kanë shkaktuar incidentin pas një nate jashtë, do të ishte gjëja e fundit dhe një dështim i madh i Shërbimit Sekret, i cili merret me sigurinë e  presidentit amerikan Barack Obama.

Zëdhënësi i shërbimit sekret Brian Leary tha për gazetën Washington Post se hetimi lidhur me incidentin do të kryhet nga Inspektori i përgjithshëm i Ministrisë së Sigurisë Kombëtare./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale