Grabiti farmacinë dhe la një shënim që thoshte: “Më vjen keq, kam një fëmijë të sëmurë”

13:05 | 9 Janar 2020

Një burrë që dyshohet se grabiti një farmaci në Filadelfia, la një shkresë që thoshte se i duheshin para për fëmijën e tij të sëmurë, tha policia.

Në videon e publikuar nga policia e Filadelfia, i dyshuari, i veshur me një kapuç gri dhe doreza të errëta, hyri në një dyqan Rite Aid me 3 janar dhe mori një artikull në regjistër, transmeton portali arbresh.info.

Nëpunësi i dyqanit mund të shihet duke skanuar sendin dhe duke e vendosur atë në një qese plastike.

Pastaj, sipas një deklarate të policisë në ekran para se të luhej video, burri i dorëzoi një shënim punonjësve që lexonte pjesërisht, “Më jep të gjitha paratë. Më vjen keq, kam një fëmijë të sëmurë. Ju keni 15 sekonda”.

Videoja tregon se i dyshuari arrinte në xhep dhe mbërthehet mbi banak para se nëpunësi të hapte regjistrin dhe të vendoste një shumë të papërcaktuar parash në të njëjtën qese plastike.

I dyshuari pastaj futi qesen në xhepa dhe iku me këmbë, tha policia.

Burri nuk i tregoi një armë nëpunësit gjatë grabitjes, i tha CNN oficerit të Policisë së Filadelfisë, Tanya Little.

Policia nuk e ka identifikuar të dyshuarin. Ai është përshkruar si një njeri i zi midis 30 dhe 40 vjeç, me mjekër./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara