Donald Trump mohon të ketë kryer marrëdhënie intime me pornostaren Daniels

21:26 | 26 Mars 2018

Donald Trump ka mohuar të ketë kryer marrëdhënie intime me yllin e pornografisë, Stormy Daniels në vitin 2006, tha Shtëpia e Bardhë.

Zëdhënsi i Shtëpisë së Bardhë, Raj Shah tha se Presidenti Trump ka mohuar vazhdimisht pretendimet dhe ka theksuar se ai është i dëmtuari në këtë histori, transmeton portali arbresh.info

Ai tha se Shtëpia e Bardhë nuk e ka shkelur ligjin federal të financave mbi marrëdhëniet me Daniel, emri i vërtetë i të cilës është Stephanie Clifford.

Në një intervistë për 60 minuta, Daniels pretendoi se ishte kërcënuar nga një njeri i paidentifikuar në Las Vegas në mënyrë që të mbante gojën mbyllur.

Shah tha se Trump nuk beson se Daniels është kërcënuar për të çështje./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale