Brazili raporton mbi 150 mijë raste me Covid brenda një dite

21:04 | 19 Shtator 2021

Brazili ka raportuar 935 vdekje dhe 150,106 raste të reja të infeksionit me koronavirus.

Të dhënat e fundit janë lëshuar nga Ministria e Shëndetësisë, shkruan Reuters, transmeton portal arbresh.info

Rreth 92,614 raste ndodhën në Rio de Janeiro muajt e fundit, por u regjistruan vetëm në numërimin zyrtar në 24 orët e fundit, tha Ministria e Shëndetësisë.

Të paktën dy shtete të tjera, Paraiba në verilindje dhe Sao Paulo në juglindje, kanë parë një rritje të infeksioneve me koronavirus sipas rapoteve të mediave kombëtare.

Vendi i Amerikës së Jugut ka regjistruar gjithsej 590.508 vdekje nga koronavirusi dhe 21.2 milionë raste të konfirmuara./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara