Boko Haram paralajmëron formimin e kalifatit

14:37 | 21 Mars 2017

Lideri i Boko Haram, Abubakar Shekau paralajmëroi të martën në videon më të re formimin e kalifatit islam në perëndim dhe qendër të Afrikës.

Ai në videon prej 27 minutash ka thënë se luftëtarët e tij do të vazhdojnë që të organizojnë sulme vetëvrasëse me bomba në Majduguri në verilindje të vendit, derisa i gjithë shteti të mos e pranojë islamin dhe të hedhë poshtë rregullat kushtetuese.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara