Google ADS

Arrestohen tetë persona në Francë

10:56 | 10 Shkurt 2015
Arbresh Info

Tetë persona si të dyshuar që rekrutonin luftëtarë për t’u bashkuar me ekstremistët në Siri, janë arrestuar nga policia franceze.

Ata janë arrestuar në Paris dhe Lyon.

Që nga koha e sulmeve tek revista Charlie Hebdo dhe supermarketi në Paris, autoritetet franceze kanë shtuar masat e sigurisë.

Shpërndaje në rrjete sociale