Google ADS

Aksident në Kinë, bie autobusi, 20 të vdekur, 13 plagosen rrëndë (FOTO)

16:16 | 3 Mars 2015

20 persona humbën jetën dhe 13 të tjerë u plagosën rëndë si pasojë e një aksidenti të rëndë rrugor në qendër të Kinës.

Autobusi ra  nga një lartësi shumë e madhe në periferi të qytetit Linzhou.

Në bordin e autobusit në momentin e aksidentit ndodhej trupa operistike e qyetit, dhe gjithësej ishin 33 persnoa.

Nuk dihet ende shkaku i aksidentet, teksa hetimet per zbardhjen e tij vijojnë.

Shpërndaje në rrjete sociale