Sajti eBay jashtë funksionit

09:39 | 12 Qershor 2019

Ueb faqja dhe aplikacioni eBay kanë rënë nga sistemi, duke lënë mijëra njerëz në pamundësi për t’u kyçur në sajtin e blerjes online.

Përpjekjet për t’u kyçur në këtë sajt kanë përfunduar me faqe të zbrazët, gjersa aplikacioni gjithashtu ka dështuar të hapet në një rënie të pashpjegueshme, transmeton portali arbresh.info.

eBay përdoret për miliarda transaksione çdo ditë dhe madje ndërprerja më e vogël mund të shkaktojë probleme të mëdha financiare për shitësit dhe blerësit që e vizitojnë.

Shumica prej problemeve janë raportuar në Evropë, sipas ueb faqes Downdetector. Por kjo mund të jetë rezultat i faktit se shumica e pjesës tjetër të botës është në gjumë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara