Policët e Miamit bashkohen me protestuesit, ulen në gjunjë dhe luten për George Floyd

08:46 | 2 Qershor 2020

Policët e Miami-Dade County County u bashkuan me demonstruesit paqësorë në një lutje për George Floyd, 46-vjeçari afrikano-amerikan që vdiq të hënën e kaluar pasi u arrestua në Minneapolis.

Në foto shihen oficerët e policisë në gjunjë, ndërsa qytetarë të tjerë mbanin pankarta me mbishkrime të ndryshme si “Stop Brutalitetit të Policisë” etj.

Këto pamje janë bërë virale në mediat sociale.

 

Lajmet më të lexuara