Zyrtare: Nicolo Barella i bashkohet Interit

21:18 | 12 Korrik 2019

Nicolo Barella është mesfushori më i ri te Interi dhe tani gjithçka është zyrtarizuar.

Pas një kohe të gjatë bisedimesh, “Nerazzurrët” kanë rënë dakord për huazimin e tij për 12 milionë euro me obligimin për blerje në përgjithësi për 25 milionë euro – plus 8 milionë bonuse, transmeton portali arbresh.info.

Lojtari i transferuar nga Cagliari ka vendosur lapsin në një kontratë pesë vjeçare.

Ai ka bërë 112 paraqitje te Cagliari dhe ka shënuar shtatë gola dhe ka krijuar gjashtë asistime./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara