Zyrtare: Nga Gjermania në Drenas

13:17 | 9 Gusht 2017

Feronikeli ka arritur marrëveshje me futbollistin Trim Krasnici që në sezonin  fundit ka luajtur për juniorët e RW Essen.

Marrëveshjen e ka konfirmuar vetë klubi nga Drenasi në faqen e tyre në facebook.

“Prishtinasi Trim Krasnici, që është zhvilluar si futbollist në Gjermani, së fundi pjesë e ekipit “RË Essen”, është futbollisti më i ri i skuadrës tonë”.

“Krasnici është 19-të, vjeçar dhe pritet të jetë një lojtar i së ardhmes në sulmin e Feronikelit”, thuhet në njoftimin e Feronikelit.

Dy herë kampioni i Kosovës sot do ta zhvillojë një ndeshje miqësore me 2 Korrikun nga ora 18:00.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara