Google ADS

Shqipëria zbulon numrat e ‘heronjve kuqezi’ për Euro 2024

17:56 | 9 Qershor 2024
D.H

Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur të rishkruaj historinë e vitit 2016, për tu kualifikuar edhe në një Kampionat Evropian.

Kuqezinjtë tani më gjashtë ditë para nisjes së kampionatit kanë publikuar edhe numrat që do t’i mbajnë në fanellë, 26 heronjtë që do të përfaqësojnë kombin në këtë event madhështor, shkruan Arbresh.info.

Numri 1 është për gardianin e portës Etrit Berisha, teksa numrin 26 do të bartë njëri nga anëtarët më të ri të kombëtares, Arbër Hoxha.

Njëri nga lojtarët më me emër të kuqezinjve Armando Broja do të bartë numrin 11.

Teksa kjo është renditja e plotë e lojtarëve me numra:

Shqipëria ndodhet në grupin B së bashku me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë.

Teksa ndeshje e parë e kuqezinjve do të jetë me 15 qershor ndaj Italisë më fillim nga ora 21:00./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale