Roberto Carlos: Vinicius Junior do të shkruajë historinë

12:34 | 10 Nëntor 2018

Legjenda e Real Madridit, Roberto Carlos është i bindur plotësisht me potencialin që posedon Vinicius Junior.

Vinicius ka shfaqur shenja të talentit të tij deri tani këtë sezon dhe tani duket se do t’i ipet më shumë kohë në fushë te skuadra nën udhëheqjen e Santiago Solarit sesa gjatë kohës në detyrë të Julen Lopeteguit, transmeton portali arbresh.info.

“Unë gjithmonë shpresojë që lojtarët brazilian që vijnë në Evropë janë më të mirët”, ka thënë Roberto Carlos, tani si një ambasador i kampionit evropian.

“Vinicius është shumë i ri dhe u largua tashmë nga Flamengo me shumë eksperiencë. Ishte një gjë e mrekullueshme për të që të luaj kundër Plzenit”

“Ai do të shkruajë historinë në Real Madrid dhe në botën e futbollit. Ai është një lojtar modern në gjendje për të dribluar, për të qenë përgjegjës, konsistent dhe i kompletuar”

Real Madridi do të luaj mbrëmjen e nesërme kundër Celta Vigos në udhëtim dhe lojtari i talentuar pritet të jetë pjesë e skuadrës./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara