Napoli gati kontratën e re për Meret

14:14 | 25 Maj 2020

Napoli ka përgatitur kontratën e re për poriterin Alex Meret.

Sipas Gazzetta dello Sport, klubi italian është ndarë i kënaqur me përformancat e ish portierit të Udinese-s, andaj duan ta blindojnë në “San Paolo”, transmeton portali arbresh.info.

23-vjeçari ka bërë 15 paraqitje këtë sezon në Seria A, mirëpo nën urdhrat e Gennaro Gattuso ka humbur pozitën e formacionit të parë.

Pavarësisht kësaj, Napoli dëshiron ta mbajë Meret dhe kur të rifillojë Seria A, italiani do garojë me Ospina-n për pozitën e formacionit të parë.

Kontrata momentale e Mertet skadon në qershor të vitit 2023 dhe kur të rikthehen gjërat në normalitet do rinisin negociatat./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara