Man Utd interesohet për Jordi Alban

14:12 | 21 Tetor 2021

“Djajtë e Kuq” synojnë ta transferojnë përfaqësuesin spanjoll, i cili luan me sukses qe një kohë të gjatë tek Barça

Jordi Alba ka përfunduar në radar të Manchester Unitedit.

Mbrojtësi me përvojë mund të përfundojë në “Old Trafford” verën tjetër”, njofton mediumi “El Nacional”.

Mbrojtësi i majtë është njëri prej më të paguarve tek Barcelona.

Dhe, kjo mund të bëjë që gjiganti katalunas të vendos ta shesë atë shkaku i problemeve financiare.

Jordi Alba ka qenë njëri prej mbrojtësve të krahut më të mirë në Evropë në dekadën e fundit.

Ai ka fituar gjithçka me Barcelonën dhe tash nuk përjashtohet mundësia që ta provojë një eksperiencë të re në Angli.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara