Laporta hynë në dhomën e zhveshjes me një mesazh të ngrohtë për lojtarët pas humbjes në El Clasico

15:59 | 13 Janar 2022

Pasi Barcelona u mposhtë me rezultat të ngushtë 3-2 nga rivalët e përjetshëm, Real Madrid në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës të mërkurën mbrëma.

Tani është shfaqur një video e presidentit të klubit, Joan Laporta duke shkuar në dhomën e zhveshjes së ekipit për të dhënë disa fjalë të inkurajuese për lojtarët.

Pavarëisisht një rezultati zhgënjyes, Blaugranët tregoi disa shenja të vërteta premtimi, derisa zhvilluan edhe një ndeshje të një niveli të lartë.

Laporta foli me lojtarët, duke u treguar atyre se sa krenar ishte dhe se si lojtarët duhet të inkurajohen edhe nga ajo që lanë në fushë në Riad.

Ai thotë gjithashtu se kjo është rruga që duhet të vazhdojnë, të vazhdojnë të tregojnë guxim dhe guxim për të marrë përfundimisht rezultatet.

Ish-ikona e Barcelonës po ndërton një projekt që është jashtëzakonisht emocionues dhe nëse performance e djeshme është diçka për të shkuar pas të gjitha pengesave, padyshim që ka shumë rritje që të gjithë ne të dëshmojmë./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara