Google ADS

Këta janë tri objektivat kryesore të Manchester United, ndër ta edhe Sancho

16:49 | 1 Qershor 2020

Manchester United ka formuar listën e transferimeve për merkaton verore.

Natyrisht, është e pamundur që “Djajtë e Kuq” të transferojnë të gjithë lojtarët që i kanë në ‘radar’, andaj kanë bërë prioritet tre lojtarë, transmeton portali arbresh.info.

Sipas Independent, Jadon Sancho është i pari në listën e United dhe në verë do provojnë me gjithçka për ta sjell në “Old Trafford”.

Mirëpo, në kreun e listës ndodhen edhe Jack Grealish, të cilin e admirojnë që një kohë të gjatë dhe mbrojtësin e Swansea, Joe Rodon.

Rodon shihet si alternativë e Kalidou Koulibaly dhe Dayot Upamecano, vlera e të cilëve është shumë e lartë.

Grealish nga ana tjetër ka pranuar t’i bashkohet United dhe ky lajm e ka gëzuar skuadrën angleze.

Kurse, Rodon thuhet se është rekomandim i trajnerit të Uellsit, Ryan Giggs dhe yllit të skuadrës Daniel James.

Për t’i realizuar këto tri transferime, United duhet të paguajë se paku 200 milionë euro. /arbresh.info.