Dy punëtorë kinez arrijnë në Maqedoninë e Veriut, jetonin një mijë kilometra nga Wuhani

12:55 | 21 Shkurt 2020

Gjatë mbrëmjes së djeshme kanë arritur dy kinezët të cilët punojnë në Maqedoninë e Veriut.

Testimet e para kanë treguar se nuk kanë coronavirus-covid 19 por do jenë 2 javë të izoluar në Kërçovë.

Para se te vijnë në Maqedoni dy shtetasit kinez kane qenë 15 dite në vetizolim në shtëpitë e tyre të cilat ndodhen 1000 km nga Wuhani, vatrën e virusit.

Javës së ardhshme në vend do te arrijnë edhe punëtorët e tjerë nga Kina dhe ata do kalojnë përmes te njëjtës procedure./Alsat

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara