Ahmeti uron Albin Kurtin, Kosovën dhe rajonin e presin sfida të vështira

20:49 | 22 Mars 2021

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kryeministër i ri i Republikës së Kosovës.

“Me kënaqësi të shpreh uratat më tē sinqerta për rizgjedhjen në drejtim të Qeverisë me shpresë për shumë shëndet e mbarësi në ushtrimin e detyrës së përgjegjshme.

Tek unë dhe të gjithë ne pranë BDI-së keni partnerë në avancimin e marrëdhënieve tona në interes të qytetarëve tanë.

Kosovën dhe rajonin e presin sfida të vështira dhe unë qëndroj pranë teje në ballafaqimin me çdo vështirësi sepse rajoni ynë ka nevojë për tejkalim të menjëhershëm të çështjeve të hapura dhe hapërim të përbashkët drejt Bashkimit Europian”, shkruan Ahmeti në profilin e tij në Facebook.

I nderuari z. Albin Kurti, Kryeministër i Qeverisë së Republikës së Kosovës,
i dashur Albin,

me kënaqësi të shpreh…

Posted by Ali Ahmeti on Monday, 22 March 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara