Nëna pretendon që fëmija i saj u pre në fytyrë nga mjekët gjatë lindjes

01:25 | 20 Gusht 2019

Një nënë pretendon se vajza e saj e vogël frikësohet shumë pasi ishte prerë në fytyrë gjatë lindjes cezariane.

Amber Ëoollard, 23 vjeç, iu nënshtrua një operacioni urgjent në Spitalin Universitar Norfolk dhe Norëich vitin e kaluar, pasi duroi 72 orë punë me fëmijën e saj Valenci.

E porsalindura u shfaq me një prerje dy inç në fytyrën e saj dhe Amber pretendon se mjekët ishin përgjegjës për dëmtimin, transmeton portali arbresh.info

Mjekët kanë mohuar akuzat.

Nëna e re ka deklaruar se ky incident ka humbur besimin e saj te mjekët.

Ajo thotë se vajza e porsalindur u morr menjëherë nga mamitë, të cilat më pas i dhanë lajmin se fëmija kishte lindur me një prerje në fytyrë.

Amber, nga Norëich, Norfolk, pretendon se mjekët thanë se kjo ishte për shkak të pozicionit të foshnjës së saj në stomakun e saj.

pritet t’i nënshtrohet tre operacioneve në vitet e ardhshme për të minimizuar shenjat në fytyrën e saj, për të cilën mamaja e saj mendon se do të jetë e dukshme për pjesën tjetër të jetës së saj.

Mjekët përmes një deklarate kanë theksuar se prerje të tilla mund të ndodhin gjatë lindjes cezariane./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara