Vërmicë: Një i arrestuar për transport të armëve pa leje

11:44 | 17 Tetor 2017

Gjatë kontrollit të një kamioni në pikën kufitare në Vërmicë, janë gjetur dhe konfiskuar 10-siguresa për armë, 6-fatrolla për armë, një elektroshok, një sprej, dy palë dorëza taktike 6-shtiza metalike për shigjeta dhe disa gjësende tjera.

Ngasësi i makinës është arrestuar nën dyshimin e transportimit dhe shitjes së paautorizuar të armëve.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara