Vdes aktori Rasim Thaçi-Cima

12:17 | 26 Mars 2021

Ka vdekur sot në moshën 70 vjeçare aktori i njohur, Rasim Thaçi Cima.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e aktorit, transmeton Arbresh.info.

Ai ka disa ditë që ishte duke u trajtuar nga Covid-19 dhe ishte i shtrirë në Klinikën infektive.

Rasim Thaçi i njohurpër publikun si Cima do të mbetet përherë në kujtesën e publikut me rolet e tij të shumta komike.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara